1210D103J250KHT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1210D103J250KHT
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 1210
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
25V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.125Lx0.100W 3.18mmx2.54mm
Capacitance :
10000pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.065 1.65mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Feature :
High Temperature
Datasheets
1210D103J250KHT
Knowles Precision 1210D103J250KHT
10000pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.125Lx0.100W 3.18mmx2.54mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
1210D103J250KHT Overview
A 0.125Lx0.100W 3.18mmx2.54mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1210D103J250KHT Features
a size/dimension of 0.125Lx0.100W 3.18mmx2.54mm