10HPENS1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10HPENS1
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
10HPENS1=F8506
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Termination Style :
Solder
RoHS :
Details
Features :
High Protection Power Entry Module, 2 MOOP
Switch Function :
Switched
Voltage Rating :
125 VAC, 250 VAC
Maximum Operating Temperature :
+ 40 C
Length :
52 mm
Packaging :
Bulk
Product :
Inlets
Current Rating :
10 A
Compliance :
UR, ENEC
Width :
43.6 mm
Mounting Style :
Panel Mount
Height :
60.5 mm
Datasheets
10HPENS1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD