10HPEND1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10HPEND1
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
10HPEND1=F8502
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Height :
60.5 mm
RoHS :
Details
Compliance :
UR, ENEC
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Switch Function :
Switched
Mounting Style :
Panel Mount
Length :
52 mm
Features :
High Protection Power Entry Module, 2 MOOP
Voltage Rating :
125 VAC, 250 VAC
Width :
43.6 mm
Packaging :
Bulk
Product :
Inlets
Termination Style :
Solder
Maximum Operating Temperature :
+ 40 C
Current Rating :
10 A
Datasheets
10HPEND1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD