10AX115S3F45I2SGES
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX115S3F45I2SGES
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 624 I/O 1932FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
HTS Code :
Terminal Position :
BOTTOM
Width :
45mm
Number of LABs/CLBs :
Terminal Form :
Ball
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
Arria 10 GX
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tray
Total RAM Bits :
Height Seated (Max) :
3.65mm
Length :
45mm
Number of Logic Elements/Cells :
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
0.9V