10AX115N2F40I2SGES
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX115N2F40I2SGES
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 600 I/O 1517FCBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Width :
40mm
Number of LABs/CLBs :
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Terminal Position :
BOTTOM
Length :
40mm
Number of Logic Elements/Cells :
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
RoHS Status :
RoHS Compliant
Total RAM Bits :
HTS Code :
Terminal Form :
Ball
Supply Voltage :
0.9V
Number of I/O :
600
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Height Seated (Max) :
3.5mm
Packaging :
Tray
Terminal Pitch :
1mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V