10AX057K3F40I2SG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX057K3F40I2SG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FCBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Total RAM Bits :
Supply Voltage :
0.9V
RoHS Status :
RoHS Compliant
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Qualification Status :
Not Qualified
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Length :
40mm
Series :
Arria 10 GX
Width :
40mm
Terminal Form :
Ball
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Packaging :
Tray
Surface Mount :
yes
Number of LABs/CLBs :
Number of Logic Elements/Cells :
HTS Code :
Terminal Position :
BOTTOM
Terminal Pitch :
1mm
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
3.5mm
Number of I/O :
696
Number of Inputs :
696
Number of Outputs :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Power Supplies :
0.9V