10AX048K3F35I2SG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX048K3F35I2SG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 396 I/O 1152FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Series :
Arria 10 GX
Number of I/O :
396
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Factory Lead Time :
11 Weeks
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Total RAM Bits :
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Position :
BOTTOM
Number of Inputs :
396
Number of LABs/CLBs :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Form :
Ball
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Supply Voltage :
0.9V
Terminal Pitch :
1mm
Height Seated (Max) :
3.5mm
Number of Outputs :
Width :
35mm
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Power Supplies :
0.9V
Number of Logic Elements/Cells :
Length :
35mm