10AX048E2F29E2LG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX048E2F29E2LG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
780-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 360 I/O 780FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Packaging :
Tray
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Height Seated (Max) :
3.35mm
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Supply Voltage :
0.9V
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Number of Inputs :
360
Terminal Pitch :
1mm
HTS Code :
Series :
Arria 10 GX
Package / Case :
780-BBGA, FCBGA
Number of Logic Elements/Cells :
Number of I/O :
360
Total RAM Bits :
Number of LABs/CLBs :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Terminal Form :
Ball
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Position :
BOTTOM
Power Supplies :
0.9V
Length :
29mm