10AX032E2F29I2LG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX032E2F29I2LG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
780-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 360 I/O 780FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Supply Voltage :
0.9V
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Number of Logic Elements/Cells :
Packaging :
Tray
Surface Mount :
yes
Package / Case :
780-BBGA, FCBGA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Width :
29mm
Number of Inputs :
360
Total RAM Bits :
Power Supplies :
0.9V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Position :
BOTTOM
JESD-30 Code :
S-PBGA-B780
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
3.35mm
Terminal Pitch :
1mm
Number of Outputs :
360
Length :
29mm
Series :
Arria 10 GX
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ