10AX027E2F29I2LG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX027E2F29I2LG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
780-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 360 I/O 780FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Length :
29mm
Supply Voltage :
0.9V
Number of Logic Elements/Cells :
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Qualification Status :
Not Qualified
Width :
29mm
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Pitch :
1mm
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Terminal Form :
Ball
Number of Inputs :
360
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
780-BBGA, FCBGA
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Total RAM Bits :
Series :
Arria 10 GX
Number of Terminations :
780
Power Supplies :
0.9V
Number of Outputs :
360
JESD-30 Code :
S-PBGA-B780
Height Seated (Max) :
3.35mm
Terminal Position :
BOTTOM
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V