10AX022E3F29I2LG
Mfr.Part #
10AX022E3F29I2LG
Package / Case
780-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 288 I/O 780FBGA
Length :
29mm
Package / Case :
780-BBGA, FCBGA
Power Supplies :
0.9V
Terminal Pitch :
1mm
Supply Voltage :
0.9V
Number of Terminations :
780
Number of LABs/CLBs :
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Height Seated (Max) :
3.35mm
Number of Outputs :
288
Total RAM Bits :
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V