1.5CE51CA BK PBFREE
Mfr.Part #
1.5CE51CA BK PBFREE
Description
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO201
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43.6V
Voltage - Breakdown (Min) :
48.5V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
21.4A
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Operating Temperature :
-65°C~175°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
70.1V