1.5CE130CA BK PBFREE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1.5CE130CA BK PBFREE
Manufacturer
Central Semiconductor
Package / Case
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 111VWM 179VC DO201
Manufacturer :
Central Semiconductor
Product Category :
Packaging :
Bulk
Power Line Protection :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
111V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
8.4A
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
123.5V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Type :
Zener
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-65°C~175°C TJ
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
179V