1.5CE13CA BK PBFREE
Mfr.Part #
1.5CE13CA BK PBFREE
Description
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC DO201
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
82A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11.1V
Operating Temperature :
-65°C~175°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Voltage - Breakdown (Min) :
12.4V