1.5CE24CA BK PBFREE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1.5CE24CA BK PBFREE
Manufacturer
Central Semiconductor
Package / Case
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO201
Manufacturer :
Central Semiconductor
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
Bidirectional Channels :
1
Power Line Protection :
No
Operating Temperature :
-65°C~175°C TJ
Type :
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
45A
Voltage - Breakdown (Min) :
22.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20.5V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
33.2V