1.5CE220CA BK PBFREE
Mfr.Part #
1.5CE220CA BK PBFREE
Manufacturer
Central Semiconductor
Package / Case
DO-201AA, DO-27, Axial
Description
TVS DIODE 185VWM 328VC DO201
Manufacturer :
Central Semiconductor
Product Category :
Packaging :
Bulk
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
328V
Power Line Protection :
No
Type :
Zener
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.6A
Voltage - Breakdown (Min) :
209V
Operating Temperature :
-65°C~175°C TJ
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
185V