0805E272K251KHT
Mfr.Part #
0805E272K251KHT
Description
CAP CER 2700PF 250V 0805
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Capacitance :
2700pF
Thickness (Max) :
0.054 1.37mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Datasheets
0805E272K251KHT
Knowles Precision 0805E272K251KHT
2700pF 250V Ceramic Capacitor ±10% 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805E272K251KHT Overview
A 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm size/dimension program is available for this device.
0805E272K251KHT Features
a size/dimension of 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm