0805E222K251KHT
Mfr.Part #
0805E222K251KHT
Description
CAP CER 2200PF 250V 0805
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
2200pF
Thickness (Max) :
0.054 1.37mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
0805E222K251KHT
Knowles Precision 0805E222K251KHT
2200pF 250V Ceramic Capacitor ±10% 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805E222K251KHT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm.
0805E222K251KHT Features
a size/dimension of 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm