0805D680J251KHT
Mfr.Part #
0805D680J251KHT
Description
CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 0805
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Capacitance :
68pF
Thickness (Max) :
0.054 1.37mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Datasheets
0805D680J251KHT
Knowles Precision 0805D680J251KHT
68pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805D680J251KHT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805D680J251KHT Features
a size/dimension of 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm