0805D470J101KHT
Mfr.Part #
0805D470J101KHT
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.054 1.37mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
0805D470J101KHT
Knowles Precision 0805D470J101KHT
47pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805D470J101KHT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0805D470J101KHT Features
a size/dimension of 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm