0805-151J
Mfr.Part #
0805-151J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 150NH 400MA 560MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm
Frequency - Self Resonant :
920MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Package / Case :
Nonstandard
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Unshielded
Series :
805
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Type :
Wirewound
Test Frequency :
100MHz
DC Resistance (DCR) :
560mOhm Max
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.060 1.52mm
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Current Rating :
400mA
Inductance :
150nH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Ceramic
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Q @ Freq :
50 @ 250MHz
Tolerance :
±5%
Datasheets
0805-151J
0805-151J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD