ZWS150AF-5/A
Mfr.Part #
ZWS150AF-5/A
Description
AC/DC CONVERTER 5V 150W
Operating Temperature :
-10°C~70°C With Derating
Approval Agency :
CE
Current - Output 1 :
30A
Width :
75mm
Height :
39.878mm
Published :
Voltage - Input :
85V~265VAC
Ripple Voltage (Main Out) :
0.04242Vrms
Feature :
Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
Weight :
28.349523g
Voltage - Isolation :
3kV
Size / Dimension :
8.74Lx2.95W x 1.57 H 222.0mmx75.0mmx40.0mm
Max Output Current :
30A
Efficiency :
77%
Length :
222mm
Series :
ZWS-AF (150W)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Outputs :
1
Number of Pins :
18
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Mount :
Chassis Mount
Max Power Dissipation :
150W
Output Voltage :
5V
Type :
Enclosed
Max Output Power :
150W