ZWS10-15/JA
Mfr.Part #
ZWS10-15/JA
Description
AC/DC CONVERTER 15V 11W
Product Category :
Output Current-Max :
0.7 A
Manufacturer Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
Analog IC - Other Type :
AC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
Height :
21 mm
Efficiency (Main Output) :
71%
Number of Outputs :
1
Efficiency :
71 %
Voltage - Output 1 :
15 V
RoHS :
Compliant
Width :
50 mm
Approvals :
CE, CSA, EN, UL
Reach Compliance Code :
Compliant
Protections :
OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
Lifecycle Status :
Length :
105.1 mm
Max Output Current :
700 mA
Current - Output 1 :
700 mA
Output Voltage :
15 V