ZWS150AF-12/JA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ZWS150AF-12/JA
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC/DC CONVERTER 12V 150W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Max Output Current :
12.5A
Number of Pins :
18
Voltage - Input :
85V~265VAC
Weight :
220.000011g
Max Output Power :
150W
Width :
75mm
Max Power Dissipation :
150W
Protections :
OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
Published :
Approval Agency :
CE
Applications :
ITE (Commercial)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
8.74Lx2.95W x 1.57 H 222.0mmx75.0mmx40.0mm
Series :
ZWS-AF (150W)
Feature :
Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
Current - Output 1 :
12.5A
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Type :
Open Frame
Voltage - Isolation :
3kV
Height :
39.878mm
Ripple Voltage (Main Out) :
0.05303Vrms
Output Voltage :
12V
Length :
222mm
Operating Temperature :
-10°C~70°C With Derating
Number of Outputs :
1
Mounting Type :
Chassis Mount
Mount :
Chassis Mount
Efficiency :
79%