ZWS100PF-48/JA
Mfr.Part #
ZWS100PF-48/JA
Description
AC/DC CONVERTER 48V 101W
Product Category :
Size / Dimension :
9.84Lx2.83W x 1.69 H 250.0mmx72.0mmx43.0mm
Voltage - Output 1 :
48V
Approval Agency :
CE
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Isolation :
3kV
Series :
ZWS-PF (100W)
Height :
12.7mm
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85V~265VAC
Power (Watts) :
101W
Number of Outputs :
1
Mounting Type :
Chassis Mount
Feature :
Universal Input
Current - Output 1 :
2.1A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Applications :
ITE (Commercial)
Operating Temperature :
-10°C~50°C With Derating