ZWS100PF-24/JA
Mfr.Part #
ZWS100PF-24/JA
Description
AC/DC CONVERTER 24V 103W
Product Category :
Applications :
ITE (Commercial)
Power (Watts) :
103W
Current - Output 1 :
4.3A
Approval Agency :
CE
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Input :
85V~265VAC
Type :
Enclosed
Feature :
Universal Input
Series :
ZWS-PF (100W)
Voltage - Output 1 :
24V
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
9.84Lx2.83W x 1.69 H 250.0mmx72.0mmx43.0mm
Operating Temperature :
-10°C~50°C With Derating
Height :
8.382mm
Voltage - Isolation :
3kV