ZWS100PF-15/A
Mfr.Part #
ZWS100PF-15/A
Description
AC/DC CONVERTER 15V 101W
Height :
26.924mm
Voltage - Isolation :
3kV
Series :
ZWS-PF (100W)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
9.84Lx2.83W x 1.69 H 250.0mmx72.0mmx43.0mm
Current - Output 1 :
6.7A
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Weight :
279.99999g
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85V~265VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Feature :
Universal Input
Voltage - Output 1 :
15V
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Power (Watts) :
101W
Operating Temperature :
-10°C~50°C With Derating