ZWS100PF-15
Mfr.Part #
ZWS100PF-15
Description
AC/DC CONVERTER 15V 101W
Product Category :
Approval Agency :
CE
Voltage - Input :
85V~265VAC
Height :
26.924mm
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature :
-10°C~50°C With Derating
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Isolation :
3kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Applications :
ITE (Commercial)
Mounting Type :
Chassis Mount
Series :
ZWS-PF (100W)
Type :
Open Frame
Power (Watts) :
101W
Voltage - Output 1 :
15V
Feature :
Universal Input
Size / Dimension :
8.74Lx2.44W x 1.38 H 222.0mmx62.0mmx35.0mm
Current - Output 1 :
6.7A