ZWS100PF-12/A
Mfr.Part #
ZWS100PF-12/A
Description
AC/DC CONVERTER 12V 102W
Product Category :
Voltage - Input :
85V~265VAC
Type :
Enclosed
Current - Output 1 :
8.5A
Applications :
ITE (Commercial)
Feature :
Universal Input
Voltage - Output 1 :
12V
Number of Outputs :
1
Voltage - Isolation :
3kV
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
ZWS-PF (100W)
Operating Temperature :
-10°C~50°C With Derating
Power (Watts) :
102W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Approval Agency :
CE
Mounting Type :
Chassis Mount
Size / Dimension :
9.84Lx2.83W x 1.69 H 250.0mmx72.0mmx43.0mm
Height :
216.916mm