ZWS100AF-48/JA
Mfr.Part #
ZWS100AF-48/JA
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet
Download
Description
AC/DC CONVERTER 48V 100W
Mounting Type :
Surface Mount
CMRR, PSRR (Typ) :
80dB CMRR, 80dB PSRR
Hysteresis :
50mV
Propagation Delay (Max) :
Current - Output (Typ) :
0.015mA @ 5V
Output Type :
Open Drain
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Current - Input Bias (Max) :
Voltage - Input Offset (Max) :
10mV @ 5V
Number of Elements :
2
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Obsolete
Type :
with Voltage Reference
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
2.5V ~ 11V, ±1.25V ~ 5.5V
Base Product Number :
MAX982
Supplier Device Package :
8-SOIC
Series :
Current - Quiescent (Max) :
6µA
Datasheets
ZWS100AF-48/JA
Introducing TDK-Lambda, Inc. ZWS100AF-48/JA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:0°C ~ 70°C, Type:with Voltage Reference, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), ZWS100AF-48/JA pinout, ZWS100AF-48/JA datasheet PDF, ZWS100AF-48/JA amp .Beyond TDK-Lambda, Inc. ZWS100AF-48/JA ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.