ZWS100AF-24/A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ZWS100AF-24/A
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ripple Voltage (Main Out) :
0.05303Vrms
Number of Pins :
13
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Efficiency :
81%
Height :
35.052mm
Voltage - Isolation :
3kV
Length :
222mm
Output Voltage :
24V
Series :
ZWS-AF (100W)
Applications :
ITE (Commercial)
Max Output Power :
103.2W
Type :
Enclosed
Number of Outputs :
1
Max Output Current :
4.3A
Operating Temperature :
-10°C~70°C With Derating
Feature :
Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
Voltage - Input :
85V~265VAC
Max Power Dissipation :
100W
Additional Feature :
REMOTE SHUTDOWN
Mount :
Chassis Mount
Size / Dimension :
8.74Lx2.44W x 1.38 H 222.0mmx62.0mmx35.0mm
Current - Output 1 :
4.3A
Protections :
OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
Mounting Type :
Chassis Mount
Width :
65mm
Approval Agency :
CE
Voltage - Output 1 :
24V