ZTBF455E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ZTBF455E
Manufacturer
ECS Inc. International
Package / Case
2-SMD, Non-Standard
Datasheet
Download
Description
CERAMIC RES 455.0000KHZ SMD
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Resonators
Type :
Ceramic
Height :
0.354 9.00mm
Frequency :
455kHz
Physical Dimension :
L9.0XB7.0XH3.5 (mm)/L0.354XB0.276XH0.138 (inch)
Published :
2011
Frequency Tolerance :
±2kHz
Package / Case :
2-SMD, Non-Standard
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
100pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±0.3%
Operating Frequency :
0.455MHz
Operating Temperature :
-20°C~80°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.138W 7.00mmx3.50mm