ZL2006ALNFT1
Mfr.Part #
ZL2006ALNFT1
DC DC Switching Controllers
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
I2C, PMBus, SMBus
Length :
6mm
Function :
Step-Down
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Control Features :
Current Limit, Enable, Soft Start, Tracking
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Terminal Position :
QUAD
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Form :
NO LEAD
Input Voltage (Min) :
3V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~5.5V
Width :
6mm
36-VFQFN Exposed Pad
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Additional Feature :
0.54 V TO 5.5 V OUTPUT RANGE
JESD-30 Code :
S-XQCC-N36
Duty Cycle (Max) :
95%
Number of Outputs :
1
Control Technique :
PULSE WIDTH MODULATION
Topology :
Buck
Analog IC - Other Type :
SWITCHING CONTROLLER
Control Mode :
VOLTAGE-MODE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
36
Input Voltage-Nom :
12V
Base Part Number :
ZL2006
Frequency - Switching :
200kHz~1.4MHz