ZDBE-25-P-0L2-146
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ZDBE-25-P-0L2-146
Manufacturer
ITT Cannon
Description
CONN D-SUB PLUG 25P PNL MNT SLDR
Manufacturer :
ITT Cannon
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Shell Finish :
Tin
Mixed Contacts :
No
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Number of Rows :
2
Contact Finish Thickness :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Insulation Material :
Plastic
Product Status :
Active
Contact Material :
Brass
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Empty Shell :
No
Color :
Black
Wire Gauge :
DIN Conformance :
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Contact Type :
Signal
Connector Style :
D-Sub
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B
Current Rating (Amps) :
5A
Number of Positions :
25
Contact Finish :
Gold
Shell Material, Finish :
Steel
Package :
UL Flammability Code :
94V-0
Published :
IEC Conformance :
Backset Spacing :
Connector Type :
Plug, Male Pins
Termination :
Solder
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Board Lock, Grounding Indents
Contact Form :
Stamped
Total Number of Contacts :
25
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dielectric Material :
Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Glass Filled
Features :
Board Lock, Grounding Indents
Filter Feature :
MIL Conformance :
Ingress Protection :
Option :
GENERAL PURPOSE
Series :
ZD
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Voltage Rating :
Datasheets
ZDBE-25-P-0L2-146
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon ZDBE-25-P-0L2-146 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C~105°C, ZDBE-25-P-0L2-146 pinout, ZDBE-25-P-0L2-146 datasheet PDF, ZDBE-25-P-0L2-146 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon ZDBE-25-P-0L2-146 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
ZDBE-25-P-0L2-146 Overview
ZDBE-25-P-0L2-146 Features
ZD series
ZDBE-25-P-0L2-146 Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
ZDBE-25-P-0L2-146 D-Sub Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP