YK50A1303000G
Mfr.Part #
YK50A1303000G
Description
CONN BARRIER STRP 13CIRC 0.374"
Pitch :
0.374 9.50mm
Number of Circuits :
13
Current Rating (Amps) :
30A
Voltage - Rated :
300V
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Datasheets
YK50A1303000G
Bulk 1 Rows Through Hole, Right Angle Barrier Block Solder Tab YK50A 0.374 9.50mm 2 Wall (Dual) 13 Circuits Thermoplastic
YK50A1303000G Overview
YK50A1303000G Features
YK50A series
YK50A1303000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK50A1303000G Terminal Blocks applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"