YK5062533000G
Mfr.Part #
YK5062533000G
Description
CONN BARRIER STRP 25CIRC 0.374"
Number of Circuits :
25
Pitch :
0.374 9.50mm
Voltage - Rated :
300V
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Feature :
Flange
Current Rating (Amps) :
20A
Datasheets
YK5062533000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Solder Turret YK506 0.374 9.50mm 2 Wall (Dual) 25 Circuits Thermoplastic
YK5062533000G Overview
YK5062533000G Features
YK506 series
YK5062533000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK5062533000G Terminal Blocks applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"