YK5061933000G
Mfr.Part #
YK5061933000G
Description
CONN BARRIER STRP 19CIRC 0.374"
Current Rating (Amps) :
20A
Feature :
Flange
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Pitch :
0.374 9.50mm
Number of Circuits :
19
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
YK5061933000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Solder Turret YK506 0.374 9.50mm 2 Wall (Dual) 19 Circuits Thermoplastic
YK5061933000G Overview
YK5061933000G Features
YK506 series
YK5061933000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK5061933000G Terminal Blocks applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"