YK5032423000G
Mfr.Part #
YK5032423000G
Description
CONN BARRIER STRP 24CIRC 0.374"
Feature :
Cover
Pitch :
0.374 9.50mm
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Bottom Termination :
Solder Tab
Current Rating (Amps) :
20A
Voltage - Rated :
300V
Number of Circuits :
24
Wire Gauge :
12-22 AWG
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Series :
YK503
Datasheets
YK5032423000G
Bulk 1 Rows Through Hole, Right Angle Barrier Block Solder Tab YK503 0.374 9.50mm 2 Wall (Dual) 24 Circuits Thermoplastic
YK5032423000G Overview
YK5032423000G Features
YK503 series
YK5032423000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK5032423000G Terminal Blocks applications.
  • Datacom
  • Data Technology
  • Blowers
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"