YK4472503000G
Mfr.Part #
YK4472503000G
Description
CONN BARRIER STRP 25CIRC 0.374"
Series :
YK447
Mounting Type :
Chassis, Panel, Right Angle
Current Rating (Amps) :
30A
Voltage - Rated :
300V
Pitch :
0.374 9.50mm
Number of Circuits :
25
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Bottom Termination :
Solder Tab
Datasheets
YK4472503000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel, Right Angle Barrier Block Solder Tab YK447 0.374 9.50mm 3 Wall (Tri) 25 Circuits Thermoplastic
YK4472503000G Overview
YK4472503000G Features
YK447 series
YK4472503000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK4472503000G Terminal Blocks applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"