YK4411303000G
Mfr.Part #
YK4411303000G
Description
CONN BARRIER STRP 13CIRC 0.374"
Voltage - Rated :
300V
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Wire Gauge :
10-22 AWG
Number of Circuits :
13
Pitch :
0.374 9.50mm
Current Rating (Amps) :
30A
Barrier Type :
3 Wall (Tri)
Mounting Type :
Through Hole
Series :
YK441
Datasheets
YK4411303000G
Bulk 1 Rows Through Hole Barrier Block PC Pin YK441 0.374 9.50mm 3 Wall (Tri) 13 Circuits Thermoplastic
YK4411303000G Overview
YK4411303000G Features
YK441 series
YK4411303000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK4411303000G Terminal Blocks applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"