YK4461503000G
Mfr.Part #
YK4461503000G
Description
CONN BARRIER STRP 15CIRC 0.374"
Current Rating (Amps) :
30A
Voltage - Rated :
300V
Number of Circuits :
15
Pitch :
0.374 9.50mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Datasheets
YK4461503000G
Bulk 1 Rows Through Hole, Right Angle Barrier Block Wire Wrap YK446 0.374 9.50mm 3 Wall (Tri) 15 Circuits Thermoplastic
YK4461503000G Overview
YK4461503000G Features
YK446 series
YK4461503000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK4461503000G Terminal Blocks applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"