YK4453003000G
Mfr.Part #
YK4453003000G
Description
CONN BARRIER STRP 30CIRC 0.374"
Mounting Type :
Chassis, Panel, Right Angle
Pitch :
0.374 9.50mm
Current Rating (Amps) :
30A
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Series :
YK445
Voltage - Rated :
300V
Bottom Termination :
Solder Tab
Number of Circuits :
30
Datasheets
YK4453003000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel, Right Angle Barrier Block Solder Tab YK445 0.374 9.50mm 3 Wall (Tri) 30 Circuits Thermoplastic
YK4453003000G Overview
YK4453003000G Features
YK445 series
YK4453003000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK4453003000G Terminal Blocks applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"