YK4452903000G
Mfr.Part #
YK4452903000G
Description
CONN BARRIER STRP 29CIRC 0.374"
Mounting Type :
Chassis, Panel, Right Angle
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Pitch :
0.374 9.50mm
Series :
YK445
Bottom Termination :
Solder Tab
Voltage - Rated :
300V
Current Rating (Amps) :
30A
Number of Circuits :
29
Datasheets
YK4452903000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel, Right Angle Barrier Block Solder Tab YK445 0.374 9.50mm 3 Wall (Tri) 29 Circuits Thermoplastic
YK4452903000G Overview
YK4452903000G Features
YK445 series
YK4452903000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK4452903000G Terminal Blocks applications.
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"