YK4450703000G
Mfr.Part #
YK4450703000G
Description
CONN BARRIER STRIP 7CIRC 0.374"
Series :
YK445
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Number of Circuits :
7
Mounting Type :
Chassis, Panel, Right Angle
Pitch :
0.374 9.50mm
Current Rating (Amps) :
30A
Voltage - Rated :
300V
Bottom Termination :
Solder Tab
Datasheets
YK4450703000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel, Right Angle Barrier Block Solder Tab YK445 0.374 9.50mm 3 Wall (Tri) 7 Circuits Thermoplastic
YK4450703000G Overview
YK4450703000G Features
YK445 series
YK4450703000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK4450703000G Terminal Blocks applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"