YK4150433000G
Mfr.Part #
YK4150433000G
Description
CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.325"
Number of Circuits :
4
Series :
YK415
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Pitch :
0.325 8.26mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Flange
Current Rating (Amps) :
20A
Voltage - Rated :
300V
Mounting Type :
Chassis, Panel; Through Hole
Bottom Termination :
Wire Wrap
Datasheets
YK4150433000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel; Through Hole Barrier Block Wire Wrap YK415 0.325 8.26mm 2 Wall (Dual) 4 Circuits Thermoplastic
YK4150433000G Overview
YK4150433000G Features
YK415 series
YK4150433000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK4150433000G Terminal Blocks applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"