YK4111003000G
Mfr.Part #
YK4111003000G
Description
CONN BARRIER STRP 10CIRC 0.325"
Voltage - Rated :
300V
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Pitch :
0.325 8.26mm
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Current Rating (Amps) :
20A
Number of Circuits :
10
Series :
YK411
Bottom Termination :
Solder Tab
Datasheets
YK4111003000G
Bulk 1 Rows Through Hole, Right Angle Barrier Block Solder Tab YK411 0.325 8.26mm 2 Wall (Dual) 10 Circuits Thermoplastic
YK4111003000G Overview
YK4111003000G Features
YK411 series
YK4111003000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK4111003000G Terminal Blocks applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"