YK3351403000G
Mfr.Part #
YK3351403000G
Description
CONN BARRIER STRP 14CIRC 0.325"
Voltage - Rated :
300V
Barrier Type :
3 Wall (Tri)
Wire Gauge :
12-22 AWG
Number of Circuits :
14
Current Rating (Amps) :
20A
Mounting Type :
Chassis, Panel, Right Angle
Bottom Termination :
Solder Tab
Series :
YK335
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Pitch :
0.325 8.26mm
Datasheets
YK3351403000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel, Right Angle Barrier Block Solder Tab YK335 0.325 8.26mm 3 Wall (Tri) 14 Circuits Thermoplastic
YK3351403000G Overview
YK3351403000G Features
YK335 series
YK3351403000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK3351403000G Terminal Blocks applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"