YFF21SC1E223MT000N
Mfr.Part #
YFF21SC1E223MT000N
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Description
CAP FEEDTHRU 0.022UF 25V 0805
Width :
1.25mm
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Capacitance :
0.022µF
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Insertion Loss :
30dB @ 10MHz ~ 2GHz
Series :
YFF-SC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Insertion Loss (dB) :
30 dB
Current Rating :
2A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
990.6μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Length :
2mm