Y6078877R441V0L
Mfr.Part #
Y6078877R441V0L
Package / Case
Radial
Description
RES 877.441 OHM 0.3W 0.005% RAD
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.3W
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Max Power Dissipation :
300mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
Length :
10.541mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height :
11.43mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VHP103
Width :
4.1148mm
Resistance :
877.441Ohms
Published :
Height Seated (Max) :
0.450 11.43mm
Package / Case :
Radial
Tolerance :
±0.005%
Temperature Coefficient :
0.0ppm/°C
Datasheets
Y6078877R441V0L
877.441Ohms, 0.3W, Metal Foil,