Y607830K7500V0L
Mfr.Part #
Y607830K7500V0L
Package / Case
0606 (1616 Metric)
Description
RES 30.75KOHM 0.3W 0.005% RADIAL
Resistance :
30.75 kOhms
Tolerance :
5 %
Package / Case :
0606 (1616 Metric)
Power (Watts) :
0.3W
Brand :
CTS Electronic Components
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Failure Rate :
Termination Style :
SMD/SMT
Height - Seated (Max) :
0.450 (11.43mm)
Temperature Coefficient :
200 PPM / C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Number of Pins :
4
Width :
1.6 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Height :
0.45 mm
Lead Spacing :
0.8 mm
Product Category :
Resistor Networks and Arrays
Size / Dimension :
0.415 L x 0.162 W (10.54mm x 4.11mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Product :
Arrays
Circuit Type :
Isolated
Length :
1.6 mm
Composition :
Metal Foil
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Resistors :
2
Product Type :
Resistor Networks and Arrays
Type :
Chip Resistor Arrays
Packaging :
Cut Tape
Series :
S4x
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Voltage Rating :
50 V
Subcategory :
Resistors
CTS
Datasheets
Y607830K7500V0L
30.75 kOhms, 0.3W, Metal Foil,